O nás

MI basketbalová akadémia je občianske združenie, ktoré sa venuje športovej výchove a príprave mladých basketbalových talentov v Stupave, v Lozorne, v Zahorskej Bystricy a v Jablonovom. Prinášame novú športovú aktivitu formou basketbalu pre deti a mládež. Hlavným cieľom je vytvoriť basketbalovú komunitu, ktorá do teraz v tomto regióne nebola.

MI basketbalová akadémia je historicky prvým basketbalovým klubom v tomto regióne, založený v roku 2020, a sme oficiálne členom Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA)

Našou primárnou snahou je vytvárať všestranné podmienky pre aktívne trávenie voľného času pre mladých ľudí. Zároveň chceme našim členom vytvoriť čo možno najlepšie podmienky pre ich basketbalový rast s možnosťou uplatnenia sa vo výkonnostnom a vrcholovom basketbale. Základným cieľom je dôstojná reprezentácia klubu, mesta a regiónu v basketbalových súťažiach a turnajoch.

Šport reprezentuje zdravý životný štýl. Chceme ponúknuť našu filozofiu o športovej kultúre a zapojiť do basketbalového života deti a ich rodiny. Zároveň chceme reprezentovať mestá v prípade región lokálne aj medzinárodné. 
Basketbal umožňuje cestovanie do rôznych kútov sveta. Je to úžasné spoznávať nové kultúry, počúvať iné jazyky a stretnúť nových ľudí. Toto všetko vás prirodzene posúva dopredu. Život sa nekončí hranicami Slovenska, netreba sa báť cestovať.
Preto plánujeme tréningové výlety do USA, čo je meka basketbalu, zároveň vytvoriť program pre Slovenské deti a štúdium v Amerike po ukončení základnej alebo strednej školy.Plánujeme vytvoriť basketbalovú „pyramídu“ s profesionálnym klubom, čo bude pre deti určite aj motiváciu pokračovať v basketbale a dosiahnuť vysnívané ciele